fotoksiążki

– Zamknąć zdjęcia w spójną całość?
– Książka.
– Jak zrobić książkę inną niż wszystkie?
– Nie da się… a może… jednak się da?

 

webfk01

 

Jak przenieść piękny papier, pastelowe kolory, miękką tonację fineART do książki? Proste – trzeba ją wykonać u nas. Po wielu próbach i poszukiwaniu najlepszych materiałów i jakości  przedstawiamy książeczki od jbrLAB.

 

Połączyliśmy papier fineART drukowany na najlepszych drukarkach fotograficznych Epson przy pomocy 11 kolorowego systemu tuszy  z piękną formą i oprawą. Książki jbrLAB fineART – jak nazwa wskazuje – są wykonywane z największą starannością, dbałością o każdy detal – od wydruku po dobór wspaniałych materiałów wykończeniowych.

webfk02

 

Proponujemy dwa rodzaje papieru:

 

Pierwszy to piękny jasny biały niepowlekany papier matowy. Bardzo szeroki gamut kolorystyczny i miękka tonacja papieru niepowlekanego dają wspaniały efekt.

Drugi to prawdziwy papier fineART w pełnym tego słowa znaczeniu. Jasny biały, delikatnie teksturowany papier o właściwościach archiwalnych.

 

Każda rozkładówka jest bigowana z największą starannością z uwagi na delikatny charakter obu podłoży. Zapach tuszu na prawdziwym papierze – to zupełnie  coś innego niż popularne papiery fotograficzne LAB. Najwyższa jakość i prestiż.

 

webfk03

 

Książki jbrLAB fineART oferujemy w formatach:

15x15cm

20x20cm

20x30cm

30c30cm

 

Rozkładówki należy przygotowywać odpowiednio w formatach:

150x300mm (360dpi)

200x400mm (360dpi)

200x600mm (360dpi)

300x600mm (360dpi)

 

webfk04

 

Proszę pamiętać, że przy produkcji książki ze zdjęć będą odcięte tzw. spady. Zdjęcia należy tak układać, żeby uwzględnić ok 3mm, które zostaną odcięte na skrajnych krawędziach.

To nie wszystko. W naszej ofercie znalazły też swoje miejsce książeczki z linii jbrLAB cPRINT.  Są to klasyczne książeczki wykonywane na papierach LAB. Czym różnią się od innych? To oferta skierowana przede wszystkim do osób wykonujących u nas odbitki LAB, do tych, którzy jakość, kolory, detale, pastele, tonację naszych odbitek LAB chcą mieć w zaprojektowanych przez siebie książeczkach. I taki był zasadniczy cel. Nadanie formy książki naszym odbitkom LAB.

 

webfk05

 

Kilka rodzajów papierów:

Kodak Endura Luster

Kodak Endura Silk

Fuji DPII Velvet

webfk06

 

Dowolny wybór ulubionych i cenionych podłoży LAB wraz z piękną oprawą, taką samą jak przy książkach z linii fineART.

 

W tym przypadku dwa formaty:

15x15cm

19x19cm

Rozkładówki należy przygotowywać odpowiednio w formatach:

152x304mm (300dpi)

190x381mm (300dpi)

 

webfk07

 

Proszę pamiętać, że przy produkcji książki ze zdjęć będą odcięte tzw. spady. Zdjęcia należy tak układać, żeby uwzględnić ok 3mm, które zostaną odcięte na skrajnych krawędziach.

 

 

Uwaga:

 

1) Rozkładówki do książek z linii jbrLAB fineART należy przygotowywać w taki sposób, aby zdjęcia nie przechodziły przez środek (miejsce bigowania). Technologia druku i niepowlekany  papier mogą zostać uszkodzone przy procesie łamania (bigowania) stron lub w trakcie użytkowania. Niepowlekany papier  rządzi się swoimi prawami. Jest delikatniejszy niż papiery typu LAB. Nie oznacza to, że nie można łamać rozkładówek w miejscu druku. Nasze książki testowe posiadają takie rozkładówki i zachowują się poprawnie. To zalecenie „na wszelki wypadek”.

2) Rozkładówki do książek z linii jbrLAB cPRINT można przygotowywać w dowolny sposób.

3) Książki w procesie produkcji są przycinane na zewnętrznych krawędziach. Docelowy produkt będzie ok 5mm mniejszy niż format wyjściowy. Np. książka 15x15cm > ok 14,5×14,7cm.

 

webfk08

 

4) Pliki muszą stanowić gotowe rozkładówki, czyli zdjęcia umieszczone na  tle o formacie zgodnym z  wybraną książką. Rozkładówki muszą być ponumerowane w sposób nie budzący  wątpliwości w kolejności jakiej mają znajdować się w książce.

5) Gotowe rozkładówki przyjmujemy tylko w postaci plików graficznych JPG, TIFF, PSD itp. Nie wykonujemy książeczek z plików PDF, DOC itp.

 

webfk09

 

6) Przy nanoszeniu tekstów, logo bądź ozdobników znajdujących się blisko krawędzi strony, proszę koniecznie uwzględnić miejsce na spady. Bezpiecznie minimum 1-1,5cm od krawędzi.

7) Nie należy przygotowywać czarnego tła rozkładówek dla książek z linii  jbrLAB fineART.

8) Wzornik kolorów okładek może różnić się od tego co otrzymasz w rzeczywistości. Ma to związek z monitorem na którym oglądasz wzorniki. Jeśli monitor nie jest skalibrowany, to może błędnie odzwierciedlać barwę i jasność materiału.

 

webfk10

 

9) Książki z linii jbrLAB fineART zalecamy oglądać z użyciem białych bawełnianych rękawiczek fotograficznych. :) Są dostępne w naszej pracowni.

10) W przypadku zamoczenia rozkładówki – nie przecierać niczym.  Pozostawić książkę otwartą i poczekać aż całkowicie wyschnie. Przetarcie  papieru niepowlekanego może doprowadzić do uszkodzenia podłoża. W przypadku papierów typu LAB, można użyć ręcznika papierowego – przyłożyć, nie przecierać. Poczekać aż wilgoć odparuje całkowicie.

11) Pielęgnacja okładek przy pomocy delikatnej lekko wilgotnej ściereczki.

 

webfk11

 

12) Książki na papierach fineART wymagają plików bardzo dobrej jakości, odpowiednio edytowanych i przygotowanych na skalibrowanym monitorze graficznym.  Jest to warunek konieczny do realizacji takiego zlecenia.

13) Podstawowa cena książeczki to gotowa książka 10 rozkładówek z okładką, bez rozbiegówek.

 

 

webfk12

 

Przykład:
– podstawowa cena książeczki 20x20cm z linii jbrLAB fineART na papierze UW MATT – 240zł
– załóżmy, że przygotowaliśmy 20 rozkładówek, doliczamy zatem dodatkowe 10 rozkładówek x16zł – 160zł
– doliczamy (jeśli chcemy) rozbiegówki (białe lub czarne wklejki między okładką a pierwszą rozkładówką) – 14zł
– powiedzmy, że chcemy miejsce na nośnik USB – 20zł

240
160
14
20
——-
434 zł to koszt kompletnej książki z linii jbrLAB fineART

KSIAZKI101

 

WZORNIK OKŁADEK /KOLOR I ODCIEŃ MOŻE SIĘ RÓŻNIĆ, JEŻELI OGLĄDASZ WZRORNIK NA NIEOPROFILOWANYM MONITORZE/

Wszystkie przedstawione materiały to skóry ekologiczne poza materiałami R – to są płótna.