odbitki EPSON fineART

Odbitki Epson fineART to propozycja wyłącznie dla fotografów zaawansowanych. Dlaczego? Z kilku powodów:

 

Po pierwsze zdjęcia muszą być bardzo dobrej jakości.

 

Po drugie, muszą być dobrze edytowane na oprofilowanym monitorze, ponieważ tu nie ma poprawek, nie ma miejsca na żadne błędy. Drukowanie takich odbitek to jak koncert unplugged zagrany na żywo, na tzw. setkę. Co jest to wyjdzie. Żadnych poprawek. Fotograf musi być w pełni świadomy tego co oddaje do drukowania i mieć pewność, że to co przygotował będzie doskonale wyglądało na druku.

 

Po trzecie – zdjęcia muszą być w szerokiej przestrzeni barwnej i o określonych parametrach. Czyli – MUSZĄ być przygotowane dokładnie w formacie 150x225mm w 360dpi. Przestrzeń barwna AdobeRGB. Trudne? Nie tak bardzo. Dlaczego to wszystko spada na fotografa? Ponieważ przygotowanie takich zdjęć zajmuje trochę czasu a czas to najbardziej deficytowy towar na rynku.

 

Co w zamian?

 

W zamian otrzymasz zdjęcia, które wyrywają z butów. Szeroka przestrzeń barwna przekłada się na praktycznie nieograniczone możliwości reprodukcji barw, przejść tonalnych i detali. Papier – do wyboru. Od papierów niedrogich, przez papiery celulozowe aż po papiery bawełniane i barytowe. Gramatura papieru wielokrotnie większa niż w przypadku odbitek LAB. Przygotowaliśmy ofertę na papiery powlekane i niepowlekane. Każda odbitka jest wycinana ręcznie. Żadnych automatów.

 

Do takich odbitek sugerujemy odpowienią oprawę. Takie zdjęcia to nie tylko odbiór utrwalonego obrazu. Dochodzi dodatkowy efekt w postaci trzymania w dłoniach wspaniałego papieru. Jego tekstura, którą można poczuć pod palcami, jego zapach, jego ciężar… to dodatkowe walory dzięki którym nie można łatwo oderwać się od przeglądania prac. Naszym zdaniem najlepiej prezentują sie w dobrze dobranych pudełkach, aż szkoda wklejać je do albumów.

 

To wyjątkowa forma przekazania prac. Styl vintage – nie ma problemu. Dobierz pastelową tonację swoich zdjęć, do tego delikatny kolor pudełka. Do tego miękki papier bawełniany. To wszystko zawiniemy w pergamin i przewiążemy sznurkiem… Potrzebujesz w pudełku dodatkowe miejsce na bawełniane rękawiczki? Damy radę. Miejsce na płytę CD? Na pewno się uda.

 

Styl nowoczesny? Czemu nie. Ostre kolory, mocne kontrasty… do tego jaskrawe pudełko zamykane na gumkę. Papier – tu na pewno zaproponujemy coś ostrzej rysującego, bardziej kontrastowego.

 

Wszystko zależy od Waszej wizji. Są naprawdę ciekawsze formy przekazywania wspaniałych prac niż standardowy album czy fotoksiążka.

 

Cennik jest dość specyficzny. Minimalne zamówienie to 4 odbitki. Cena trochę wyższa niż standardowej odbitki LAB ale w zamian otrzymujesz produkt bardzo wysokiej jakości. To nie znaczy, że standardowe odbitki LAB są złe albo w jakiś sposób gorsze. To dwa różne sposoby przenoszenia zdjęć na papier. Całkowicie odmienne technologie, których z wielu względów nie można porównywać.

 

Podsumujmy zatem:
– format 150x225mm przy 360dpi
– ramki białe dozwolone pod warunkiem ze będą mieścić się w podanym rozmiarze
– przestrzeń barwna AdobeRGB
– minimalne zamówienie 4szt; najlepiej kompletować zamówienie będące wielokrotnością 4