Reprodukcje

 

Materiały do reprodukcji.

 

Wykonujemy reprodukcje ze zdjęć (wydruków, rysunków) oraz z filmów kolorowych, czarno-białych i slajdów. Zdjęcia i rysunki skanujemy na wysokiej klasy skanerze płaskim – do formatu A4. Filmy – na dedykowanym urządzeniu opisanym szerzej w dziale „skanowanie filmów”.

Reprodukowanie materiałów na papierze (zdjęć, wydruków, rysunków) jest możliwe do formatu 100x150cm. Istnieje również możliwość wykonania reprodukcji materiałów powlekanych błyszczących, laminowanych i za szkłem (np. obrazy i antyramy bez konieczności rozkładania). W przypadku materiałów nietypowych prosimy o kontakt w celu weryfikacji możliwości wykonania pracy i oszacowania kosztu zlecenia oraz czasu realizacji zlecenia.

 

 

Stan materiału do reprodukcji

 

Bardzo ważne w przypadku reprodukcji filmów i slajdów jest stan materiału z którego ma być wykonane skanowanie. Jeśli film jest mocno zwinięty lub przechowywany nieodpowiednio, mogą podczas rozwijania powstać mikropęknięcia na emulsji. Istnieje również ryzyko, że nie uda się wyprostować materiału.

Podobne problemy można napotkać przy skanowaniu starych i mocno zniszczonych fotografii.

 

Na czym polega reprodukcja.

 

Reprodukcja może polegać na:

– prostym przeniesieniu powierzonego materiału na postać elektroniczną,

– precyzyjnym naprawieniu zniszczonych materiałów – usuwanie zabrudzeń, rys, pęknięć.

– wykonaniu odbitek lub wydruków (papier, płótno) z powierzonego materiału,

 

Od czego uzależniony jest koszt wykonania reprodukcji?

 

Koszt usługi jest uzależniony od koniecznego nakładu pracy przy powierzonym materiale. Edycja reprodukcji ze zniszczonych zdjęć to trudny i długotrwały proces.