Skanowanie filmów

 

Skanujemy filmy.

 

Skanujemy negatywy kolorowe i czarno-białe oraz slajdy na zaawansowanym skanerze Fujifilm SP-2000. Urządzenie bardzo cenione przez fotografów wykonujących zdjęcia na filmach. Skanowany materiał jest oświetlany halogenem a nie przy pomocy technologii LED. Pozwala to na uzyskanie lepszych kolorów. Przyjmujemy wszystkie typy filmów -135 oraz 120. Zeskanowane pliki nagrywamy na nasz nośnik CD/DVD lub dowolny nośnik przekazany przez Klienta.

 

Jakość.

 

Skanowanie jest możliwe w kilku wariantach jakościowych. Plik odpowiada wydrukowi w wybranym formacie w 300 dpi, zapisany w postaci formatu JPG lub BMP, 8 bit. Jakość materiału końcowego jest bardzo dobra. Na bieżąco trwają prace nad ustawieniami parametrów skanera i dopracowaniem ich do najlepszego rezultatu.  Jako jedna z nielicznych pracowni fotograficznych przywiązujemy uwagę do procesu skanowania filmów. Omijamy automatyczne opcje dostępne w urządzeniu i dobieramy parametry manualnie, tak by zapewnić oczekiwaną jakość.

 

Jakie filmy skanujemy?

 

Wykonujemy usługę skanowania filmów zarówno przechowywanych w rolkach jak i pociętych na paski. Skanujemy pojedyncze klatki oraz slajdy oprawione w ramki.

Skanujemy również negatywy i slajdy standardowe typu 135 razem z perforacją. W sprawie szczegółów prosimy o kontakt. Czas realizacji takich zleceń wynosi ok 5 dni roboczych.

 

Procedura skanowania.

 

Skanowanie filmów odbywa się z zachowaniem procedur, dzięki którym materiał nie ulega żadnemu uszkodzeniu. Przy skanowaniu wprowadzamy manualnie korektę kolorów oraz jasności dla każdej klatki skanowanego materiału. Podczas skanowania, materiał jest odmuchiwany sprężonym powietrzem. Pomaga to w  usuwaniu nieczystości. Mogą pozostać jedynie te, które są silnie przytwierdzone do skanowanego materiału. Nie stosujemy do czyszczenia filmów żadnych detergentów.

 

Naświetlenie skanowanych materiałów na papier.

 

Na życzenie wykonujemy naświetlanie zeskanowanego materiału na papier. Obowiązuje taki sam cennik jak w przypadku odbitek z materiałów cyfrowych.

 

Uwagi dodatkowe.

 

Bardzo ważny jest sposób przechowywania negatywów. Najlepszą jakość można uzyskać z dobrze przechowywanych filmów – najlepiej pociętych i trzymanych płasko.